Endla Teater kutsub väliseestlasi küsitlusele vastama

Novembris esietendub Pärnu Endla Teatris väliseestlastest kõnelev dokumentaallavastus „45 339 km2 raba“, mille materjali kogumisel saavad oma panuse anda kõik kodu-Eestist kaugemal kanda kinnitanud eestlased. 

Kui sa oled eestlane, kes elab välismaal, siis kus on su kodu? Kas sa igatsed musta leiba? Kas sa näed unenägusid kamast ja lapsepõlvemaastikust? Kas sa tahaksid tagasi paksu metsa ja laia rabasse?

Erinevatel hinnangutel on Eestist välismaale elama läinud umbes 200 000 eestlast ja see arv kasvab iga päevaga. „45 339 km² raba” on dokumentaallavastus nendest, kes on läinud. Me oleme teinud intervjuusid väga paljude lahkujatega, kellelt küsisime, kuhu nad läksid ja miks, kas nad mõtlevad Eesti peale, kas nad tulevad tagasi, kas nad on veel Eesti jaoks olemas. Vastused on olnud väga erinevad, sest inimesed on väga erinevad, aga midagi on neis kõigis ka ühist. „45 339 km² raba” võtab ühise kokku ja mõistab erinevusi.

Kõiki Eestist lahkunuid me aga intervjueerida ei jõua ning seetõttu kutsumegi kodust kaugemal elavaid eestlasi lühikesele veebiküsitlusele vastates lavastuse sündi oma panust andma. Küsitlus, millele vastamine võtab aega kuni neli minutit, asub aadressil https://docs.google.com/forms/d/1iFaipAZykID_F5mTrufHsEaX2FbySxvws8piu2D4qfg/viewform

Lavastaja Laura Metsa, dramaturg Andra Teede, näitlejate Kadri Adamsoni, Ireen Kenniku, Meelis Rämmeldi ja Tambet Selingu ning väliseestlaste koostöös valmiv „45 339 km2 raba“ esietendub Endla Küünis 21. novembril.

lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga