Jaga oma Eesti lugu!

Eesti mälestuste kogumise ning mäletatava ajastu uurimisega Eestis ja välismaal tegelev ühendus “Kogu Me Lugu” kutsub Bay Area eestlasi esitama mälestusi elust Eestis ja põgenemistest 70 aaasta eest.

“Kogu Me Lugu” algatuse eesmärk on kooskõlastatult talletada, üldistada ja levitada Eesti inimeste mälestusi, elulugusid ning teisi sellega seotud materjale. “Kogu Me Lugu” algatuse eestvedaja on sihtasutus Unitas, projektis osalevad teiste mäluasutuste kõrval ka Stanfordi Ülikooli Raamatukogu ning Okupatsioonide Muuseum.

2014. aastal keskendub “Kogu Me Lugu” väliseestlaste lugudele, mis puudutavad Eestist põgenemist, aga ka elu Eestis ning uues koduriigis. Laulupeole järgnevatel päevadel on kõik Eestit külastavad väliseestlased oodatud oma lugusid jagama Okupatsioonide Muuseumis, kuid lugusid võtame videosse ka teistes kohtades.

Maikuus tuleb “Kogu Me Lugu” aga läänerannikule, mistõttu kutsume Bay Area eestlasi andma videointervjuusid 8.-9. mail Stanfordi Ülikooli Raamatukogus. Samuti kaalume vajadusel võimalust tulla intervjueerima kodudesse 7. mail. Kui teil on huvi anda videointervjuu, saatke palun kiri sihtasutuse Unitas esindajale Uve Poomile (uve.poom@unitasfoundation.org), kellega saab kokku leppida kõiges järgnevas.

Kutsume teid rääkima oma perede lugusid, et jagada neid tulevaste põlvede ja teiste rahvastega.

Vaata lähemalt ka “Kogu Me Lugu” kodulehelt. 

lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga