Kiri LEP-ESTO 2013 peakorraldajalt

Kallid lugejad,

Oletan, et nüüdseks on kõik ennast LEP-ESTO pühitsustest välja puhanud ja muretsenud endale ka festivali CDd, et positiivseid elamusi taas meenutada. Festivali päevad möödusid organiseerijatele linnutiivul ja ürituse otsade kokkuvõtmine käib veel siiani. 

ESTO-päevade ajal oli kõigil organiseerijatel ja vabatahtlikel nii palju tegemist, et ei jõudnud korralikult töölgi käia, pereelu elada ega muid tavaelu tegevusi teha nagu lugeda raamatut või sõpradega aega veeta. Seepärast tahtsin just nüüd võtta ühe hetke, et tagantjärgi  tänada meie peaorganiseerijaid, ilma kelleta see festival ei oleks saanud toimuda. Ma olen väga tänulik meie korraldajatele, vabatahtlikele, sponsoritele ja loomulikult osalejatele, kes tulid kohale igast maailmanurgast! 

Eraldi tahan tänada järgmisi inimesi:

Marit Davey:
Esimese päeva liider, LEP-ESTO asepresident, Expo korraldaja ja avatseremoonia eestvedaja, finantstoetuste asjatundja ja minu tugi, sõbranna ning professionaalne partner, kelleta seda festivali ei oleks juhtunud. Mariti energia ja kirg andsid hoogu meie programmi kujundamisel ja edukal läbiviimisel. Tema kogemus vaadata terava silmaga üle kõiksugu lepingud, ajada korda Eesti balletitantsijate viisad ja pidada läbiirääkimisi hotellidega, tagas meie üritusele parima kvaliteedi. Tal on imeline oskus teha tööd, kasvatada lapsi ja samas alati olla kiire vastama e-mailidele ja lepingutähtaegadele isegi kui see võttis aega hommikutundideni. Mul on suur au ja hea meel, et on olemas selline inimene nagu Marit, kes lisas meie üritusele nii palju väärtust, mida kõik osalejad said tunda igapeavaselt ilma, et nad teaksid kui rasket tood oli Marit aastatega selle nimel teinud.

Kalev Golubjatnikov:
Iga meeskond vajab inimest nagu Kalev. Kalev oli teise päeva liider, kes aitas meieni tuua laulupeo ja filmid. Igal üritusel, eriti nii suuremahulisel ja pikaaegsel korraldamisel, tekib tihti pingelisi situatsioone ja ma olen südamest tänulik Kalevile, kellel on naturaalne oskus alati tuua rahu ja positiivsust igasse situatsiooni. Ta aitas meie organisatsioonil olla alati tasakaalus ja leida kompromisse. Ka väsitaval ja raskel päeval suutis ta tuua naeratused meie nägudele. 

Ellen Simm:
Suur rõõm oli meie organiseerijate sekka võrgutada Ellen, kellest sai endalegi märkamatult pühapäeva liider. Elleniga oli fantastiline koostööd teha, sest ta on alati täis optimismi ja hoiakut, et me saame kõigega hakkama. Ellen võttis enda kanda meie planeerimise ühe raskeima ameti: korraldada tantsupidu, kuna meil endal ei olnud San Franciscos kohalikku rahvatantsutruppi. Suured tänud ka võrratu asukoha Yerba Buena leidmise ja fantastilise tantsupeo kogemuse eest!

Mai-Liis Bartling: 
Tänu Mai-Liisile jõudsid huvilisteni olulised uudislehed ja teabeallikad, imeline kirikukontsert ja lõbus rahvapidu. Mai-Liis oli ka viimase päeva liider ja ürituste asukohtade otsija. Ta aitas teatri, seminaride ja kuntstinäituste korraldamisega. Mis kõige olulisem: Mai-Liis oli alati seal kus vaja, et olla teiste toetaja ja turgutaja. Aitäh Sulle, Mai-Liis, Su abikaasale ja kogu Su perele siiani jätkuva raske töö eest kõigi nende aastate jooksul!

Mati Otsmaa:
LEP-ESTO nõustaja, tantsupeo MC, bändi liige ja palju muud. Lisaks sellele, et Mati aitas meid oma asendamatu aastatepikkuse LEP ja ESTO ning äri ja turunduse kogemustega, oli ta meie kõigi tugi kui leidsime end tundmatul rajal. 

Linnea Bartling:
Meie ilusa logo autor. Meie andmebaaside ja info koguja ja allikas. Suhtleja ja “kulissidetagune” asjaajaja – Linnea vastutas kõige selle eest, mis on vajalik iga ürituse korraldamisel, aga mida kõrvalseisjad ei pruugigi märgata. Linnea hoidis meie eelarvel silma peal, vastas külaliste küsimustele, saatis ametlikke kirju, koostas broshüüre ja võttis oma õlule palju muud, mis lihtsalt tuli ara teha. Tema töö ei ole veel tänasekski lõppenud. 

Kristin McNabb:
Kristin oli nõus LEP-ESTO meeskonnaga ühinema poolel teel, võttes enda kanda poole kohaga varahalduri ameti, millele lisandus ka piletite müük ja registreerimine. Need mõlemad olid ühed tänamatumad ametid kogu ürituse vältel, kuid Kristin sai suurepäraselt hakkama. Ta oli kiire küsimustele vastama ja probleemidele lahendusi leidma ning kõige selle juures säilitas alati tugevat närvi.

Saima Kint:
Saima oli suureks abiks oma aastatepikkuse kogemusega nii LEP kui ESTO osas. Suurimad kiitused nii minu kui ka kõigi osalejate poolt lähevad Saimale aga imetlusväärse laulupeo eest! Tema kogemus ning aastatepikkune raske töö tõi meie festivali publikuni võrratu laulupeoelamuse, mida rahvas naudib oma mälestustes ja hinges siiani. 

Tiit Helimets:
Väärtust, mida Tiit lisas meie festivalile, on raske sõnadesse panna. Ta pakkus oma kallist aega vabatahtlikuna, tuues Palace of Fine Arts’i lavale Eesti rahvusballeti esilinastuse, mis sai suure kohaliku tahelepanu osaliseks. Tänu Tiidu laiale ja julgele nägemusele said Eesti balletitantsijad esineda esmakordselt Põhja Ameerikas ning tema ettevõttlikkusest sündisid erakordsed LEP-ESTO 2013 logo ja sõnumiga California veinid “Must Luik” ja “Valge luik”. 

Lisaks tahan tänada ka kõiki varasemaid LEP ja ESTO korraldajaid, kes aitasid meid tohutu kogemuse ja teadmistepagasiga.

Suure panuse festivali läbiviimisesse andsid veel:

Jaan-Matti Lillevälja: meie veebilehe koostaja ning üks esimestest toetajatest, kes oli nõus meie projektiga kaasa tulema ja oma väärtuslikku aega Eesti festivali nimel investeerima;

Evelin Kasenõmm: aktiivne vabatahtlik, kes lõi kaasa mitmete projektidega, hoolimata sellest, kas ta elas sel hetkel USAs või Eestis;

Gunnar Ellam: nõustaja, toetaja, logo viimistleja ja logoga märkide hankija;

Marju Rink-Abel: nõustaja;

Jaak Juhansoo: nõustaja;

Kalle Merilo: nõustaja;

Kadri Külm: sujuva transpordi planeerija ja korraldaja;

Silvi Otsmaa: imelise sini-must valge balli korraldaja ja MC;

Laine Tammer: ilusate hetkede jaadvustaja ja albumi koostaja;

Priit Vesilind: Festivali juhtmõtte looja ja fotograaf;

Keidi Rehe: ilusate brozhüüride kujundaja;

Enno Arulaid: rahvatantsijate koordinaator üle maailma;

Talvar Tari: mees, kes pani nii kodu- kui ka väliseestlased ühiselt tantsima üle maailma;

Aet Hooper: esinejate võõrutaja ja koordinaator;

Paul Luning: vabatahtlike organisaator ja õllemüügi korraldaja rahvapeol;

Liis Trääder: LEP-ESTO logo-toodete tellimise ja müügi korraldaja;

Andro Heinala: rahvapeo korraldaja;

Indermitte pere: asendamatud lastehoiu korraldajad;

Tõnu Viitas:  tantsupeo abikorraldaja;

Leelo Kask, Silva Sheppard, Lia Grüner:  kirikutseremoonia abikorraldajad;

Henno Simonlatser: seminaride korraldaja;

Janet Kaps: salakõrtsi õhtute ja jaanitule korraldaja;

Andrus Viirg ja Gina Bauman: ärikonverentsi korraldajad;

Martin Tali: akadeemilise lõuna korraldaja;

Kris Lewett: San Francisco elanikele suunatud pressiteadete kirjutaja;

Bella Mang: EXPO ruumikujundaja;

Liisi Eglit: Eesti mäluasutuste konverentsi ja näituse korraldaja;

Leelo Kask: tõlketööd ja San Francisco tuur esinejatele;

Marika Kumpin: kunstinäituse korraldaja;

Aavo Kokk and Andres Eilart: digitaalne kunst kogumikust “Globaalne eestlane”. 

Suured tänud ka teile, Anne-Ly Reimaa, Dennis & Tiina Dudley, Matt Farnsworth, Eva-Liisa Galen, Veiko Horak, Brigitte Doss-Johnson, Rommi Linnik, Tiiu Newlin, Silver Stoltsen, Piret Saagpakk, Riina ja Tõnu Sepp, Katrin Jõgi, Liina Vark, Triin Palu, Yuriy Rzhemovskiy, Peeter Grüner, Heino Valvur, Kristel Kadakas, Ülle Arulaid ja paljud teised, kellega ma isiklikult tutvuda ei jõudnudki. 

Eraldi tahan veel tänada kõiki meie peaesinejaid: Steve Jurvetson, Jim ja Maureen Tusty, Hando Nahkur, Hanna-Liina Võsa, Jürgen Veber, Jaan Ehlvest, Rein Lang,  Marina Kaljurand, Richard Horning, Tiit Helimets, Alexsandra Meijer, Eesti rahvusballett, Aavo Ots ja Eesti nootre puhkpilli orkester, koorillauljad, rahvatantsijad, Kadaka teatritrupp, peapiiskob Taul ja kõik teised, kes meie pidustustega kaasa lõid.

Loomulikult oleme endsiselt tänulikud ka meie sponsoritele ja meediapartneritele: Saku, ÜEKN, ERKU, Kultuuriminsteerium, Stanford, EAS, JJV Production, Heron Lake Winery ja paljud teised. Ilma teiepoolse toetuseta ei oleks me suutnud pakkuda nii kvaliteetset üritust, hoides piletite hinnad samal tasemel kui 10 aastat tagasi. 

Lõpuks pean ka ära märkima oma kalli tütre Ellie, kes oma elu esimesed 4 kuud ootas kannatlikult ema tähelepanu, ja Ellie isa, kes oli minu jaoks tugi ja julgustus, nõustaja ja ideede looja ning ilma kelleta ei oleks ma olnud võimeline võtma kanda seda koormust .

Aitäh veelkord imelise tulemuse eest kõigile panustajatele ning ka kõigile festivali külastajatele.

Jätkuvat Eesti-meelsust ja globaalset eestlaste ühendamist ka tulevikus kõigile!

Ingrid Echter,
LEP-ESTO 2013 President

lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga